přečtěte si zdarma nové číslo časopisu |
Recentní suroviny: skripta
Základní překladatelské termíny - rusky
Huntington, Samuel: Politický řád v měnících se společnostech
Finanční řízení podniku: otázky ke státní zkoušce
Karel Čapek a kol.: Hovory s Antonínem Švehlou (a o něm)
Vysoká škola CEVRO Institut otevírá bakalářské studium v oborech Politologie a mezinárodní vztahy, Veřejná správa. Vyučují nejlepší učitelé v centru Prahy. Získáš rozhled, sebevědomí a nové kontakty! Naučíš se řídit lidi a efektivně komunikovat! Tvé uplatnění v oboru bude podpořeno vysokou kvalitou učiva! Budeš tím, čím chceš být! U nás je student vždy na prvním místě, protože je náš klient!
Neplatit školné na vysoké škole vypadá jako prima věc. Má to ale háček! Když nic neplatíš, nejsi zákazník! Když nejsi zákazník, tak nejsi pán! Nemáš komu říct, co potřebuješ, ani co se ti nelíbí. Nikdo ti nenaslouchá. Máš jen dvě možnosti – vydržet nebo odejít. Za dveřmi už stojí stovky jiných.
Ani veřejná škola navíc není zadarmo. Třeba těch peněz, které vydáš za učebnice…, jejichž jedinou „kvalitou“ často bývá fakt, že je napsal právě ten, kdo tě bude zkoušet. Jen se zkus zeptat kamarádů, jak to tam chodí.
Určitě jsi taky slyšel, že veřejné školy jsou kvalitní a soukromé ne. Ale proč by to tak mělo být? Veřejné školy nikdo nenutí, aby soupeřily o studenty. K úspěchu jim stačí, že nemají školné. Naopak soukromé musejí o každého studenta bojovat. A právě to je nutí, aby nabídly něco navíc. Třeba individuální přístup ke každému studentovi. Lepší vybavení a umístění učeben. Modernější metody výuky. Všelijaké bonusy, soutěže, účast na konferencích. Studijní texty, e-learningové opory a učební pomůcky zdarma. Nic z toho většina veřejných škol nenabídne.
Soukromé školy více dbají na to, aby jejich absolventi mohli hned nastoupit do práce. Kdyby to nedělaly, dávno by zkrachovaly. Vedle teorie se proto kupříkladu naučíš komunikovat s lidmi, veřejně obhajovat svoje názory, vyzkoušíš si řízení lidí nebo přípravu reklamní kampaně.
Ani soukromé vysoké školy nejsou ideální. Ale jedna věc je jasná. Když někde platíš, víc si tě považují. Jsi zákazník. Je velký rozdíl být neplatícím žákem nebo platícím zákazníkem!
Zvaž to všechno, až budeš podávat přihlášku na vysokou školu. A vzpomeň si třeba na jedno staré dobré přísloví: za málo peněz málo muziky!
Tip na soukromou vysokou školu: Bc. studium Politologie, Veřejná správa a mezinárodní vztahy: www.CEVROInstitut.cz
datum: 25.08.2008 | autor: Seminárky.cz
Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.