přečtěte si zdarma nové číslo časopisu |
Recentní suroviny: skripta
Základní překladatelské termíny - rusky
Huntington, Samuel: Politický řád v měnících se společnostech
Finanční řízení podniku: otázky ke státní zkoušce
Karel Čapek a kol.: Hovory s Antonínem Švehlou (a o něm)
Máte plné zuby maturity a na přijímačky nechcete ani pomyslet? Jazykový kurz v zahraničí není o biflování a nudě ve škole. Dostanete se na vyšší úroveň angličtiny nebo jiného jazyka, potkáte nové lidi, změníte prostředí a zažijete něco nového. Přečtěte si, proč se vydat na jazykový kurz, kam vyrazit, a jaký kurz zvolit.
Oblíbená místa pro výuku jazyků, jako je Londýn, Brighton nebo Malta, se o letních prázdninách rychle zaplňují. Pokud uvažujete o vzdálenějších destinacích (Austrálie, USA, Nový Zéland aj.), termín už dost hoří, hlavně kvůli zařizování víz a letenek. Proto jsme připravili několik bodů, které vám pomohou si ujasnit, zda skutečně vyrazit už letos, a co pro to udělat.
I v České republice najdete spoustu možností, jak procvičit cizí jazyky. Jako čerství maturanti se můžete zúčastnit jazykových táborů, zapsat se do individuálních nebo konverzačních kurzů, případně se přihlásit do letních intenzivních jazykových kurzů. Proč tedy vyrazit za jazykem do zahraničí?
Chcete se rozmluvit a vylepšit úroveň jazyka? Nebo zvolíte úplně novou řeč? Kromě zatím nejoblibenější angličtiny můžete vybrat němčinu, francouzštinu, italštinu, ale třeba i čínštinu, japonštinu a další jazyky. Nemusíte zůstat jen v Evropě, v nabídce agentur a jazykových škol najdete USA, Kanadu, Nový Zéland, Austrálii, Asii i Latinskou Ameriku.
Intenzita výuky je na vás. Základní kurzy se pohybují v rozsahu kolem 4 vyučovacích hodin denně, což vám nechává dost prostoru na odpočinek a volnočasové aktivity. Standardní kurz počítá s cca 26 hodinami týdně, intenzivní a specializované kurzy (obchodně/profesně orientované nebo zaměřené na získání jazykových certifikátů) vám zaberou 6 - 7 hodin denně. Minimální délka pobytu začíná na 2 týdnech, čím delší pobyt, tím větší pokrok v jazyce.
Začátečníci a mírně pokročilí asi zvolí spíše obecné programy, pokud patříte mezi pokročilé, může vás zajímat konkrétní zaměření na obchodní angličtinu či jiné profese, případně získání certifikátů CE, IELTS nebo TOEFL. V ideálním případě si můžete hodiny namixovat podle svých potřeb a zájmů.
Zahraniční jazykové pobyty si zvládnete zařídit i sami, bude vás to ale stát hodně času a zařizování. Jazykové školy, které mají kanceláře jak v České republice, tak v zahraničí, jako např. mezinárodní vzdělávací organizace EF Education First, mají s vysíláním studentů do zahraničí své zkušenosti, poradí vám s výběrem, přípravou i odjezdem. A v případě potíží vás v tom nenechají plavat.
Které body si ověřte:
datum: 20.04.2017 | autor: Seminárky.cz
Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.