přečtěte si zdarma nové číslo časopisu |
Recentní suroviny: skripta
Základní překladatelské termíny - rusky
Huntington, Samuel: Politický řád v měnících se společnostech
Finanční řízení podniku: otázky ke státní zkoušce
Karel Čapek a kol.: Hovory s Antonínem Švehlou (a o něm)
„Má-li člověk člověkem býti, něco uměti a rozuměti, učiti se musí, protože my již na svět se rodíce, mysl s sebou jako prázdnou tabuli toliko přinášíme .“
Jan Amos Komenský
Úvodní slova J. A. Komenského mimo jiné nepochybně dokazují, že je právem označován za učitele národů. Patří také k nejznámějším českým myslitelům v Evropě i ve světě. Jeho dílo je dodnes předmětem obdivu celého světa, a to nejen pedagogů, ale i odborníků z ostatních vědních oborů. Dodnes je uznáván jako zakladatel moderní pedagogiky a jako jeden z průkopníků, kteří usilovali o vytvoření dokonalého univerzálního jazyka.
Muzeum, jež nese ve svém názvu jméno učitele národů, učence a nadčasového myslitele, nedávno otevřelo dlouhodobou výstavu věnovanou právě Komenského životu a dílu. Výjimečnost této expozice spočívá mimo jiné v tom, že shrnuje dějiny školství, učitelství a vzdělanosti od jejich středověkých počátků až po současnost.
Na výstavě můžete sledovat v chronologickém sledu nejvýznamnější události, problémy a jevy z českých dějin vzdělávání, pedagogiky a školství, které výrazně posunovaly vývoj výchovy a vzdělávání kupředu, vzhledem k celkové dobové situaci v Evropě, nebo které výrazně ovlivňovaly evropský vývoj výchovy a vzdělanosti.
V muzeu je otevřeno denně kromě pondělí v době od 10.00 do 12.30 a od 13.00 do 17.00 hod. Školní skupiny mohou výstavu navštívit po předchozí dohodě i v jiný čas.
Více informací je na webu Pedagogického muzea J. A. Komenského.
Související odkazy: Cesta do hlubin študákovy a kantorovy duše.
datum: 27.04.2009 | autor: Seminárky.cz
Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.